Дневни Архиви: 07/02/2020 | 23:07

Шпанската комедија за „Шпанската афера“ за викенд прајмтајм на Алфа

Филмовите се враќаат во ударниот термин на Алфа. Секоја сабота и недела, следуваaт европски филмови, од кои повеќето се од шпанска продукција. На 8 и 9 јануари во 20.20 часот ќе се емитува филмот “Ocho apellidos vascos” на Емилио Мартинез Лазаро. Љубовна приказна во два дела која ќе ве насмее …

Повеќе »

Филмска викенд љубов на Сител со воена класика и романтична комедија

Интересни филмски наслови во престојниот викенд на Сител. Во сабота во стандардниот термин за филмски класик, на пладне ќе го гледаме “Збогум на оружјето” од 1957 година со Рок Хадсон и Џенифер Џонс во главните улоги. Во воената драма, базирана на роман на Ернест Хемингвеј, ја следиме љубовната приказна на …

Повеќе »

Mоторските банди ќе нѐ потсетат на „Тајна задача“ на МТВ 1

“Тајна задача” е американска мини серија која нѐ води во светот на мотористите, и тоа во моторскиот клуб/банда Вагос. Ја гледаме повторно исповедтта на Чарлс Фалко, човекот кој поминал 3 години како таен агент-доушник во бандата Вагос. Серијата е создадена според неговите мемоари: Vagos, Mongols, and Outlaws: My Infiltration of …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!