Дневни Архиви: 04/02/2020 | 08:45

Алфа ќе емитува руска мелодрама, веќе прикажана на Нова

Од 10 февруари во 18.10 часот на телевизија Алфа започнува со емитување руската мелодрама “Семејни тајни”. Серијата веќе е неколкупати емитувана со титл во Македонија, и тоа еднаш во 2017-та година на веќе непостоечката Нова, а во 2018-та беше репризирана на Нова и на Тера и локалните тв станици. Истата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!