Почетна / Серии / По многутте репризи на Телма, „Кенедиеви“ сега и на локалните

По многутте репризи на Телма, „Кенедиеви“ сега и на локалните

“Кенедиеви” беше премиерно емитувана на Сител телевизија пред многу години. Потоа серијата беше прикажана неколкупати на Телма, а сега истата ја откупија и Прва скопска МТМ и локалните телевизии. Од понеделник до петок во 19.55 часот ќе биде емитувањето на МТМ, а познавајќи ги досегашните програмски шеми на локалните телевизии, очекуваме и таму истата да доживее репризи на репризите.

 Покрај 4-те награди ЕМИ (Barry Pepper за главна машка улога, шминка, фризура, звук), серијата во 2011. и 2012. година беше номинирана во повеќе категории за наградите Gemini, Screen Actors Guild и Directors Guild of America. 2011.

Американската продукција хронолошки го прати животот на познатото американско семејство Кенеди, нивните подеми, падови, триумфи и трагедии кои ја одбележаа американската политичка сцена.

 Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Има ли стоп за репризите на МТМ – повторно „Свет без крај“

Од недела (25 мај 2021) во 20.30 часот, прва скопска МТМ телевизијаја репризира историската мини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!