Дневни Архиви: 16/02/2020 | 14:25

Познатите се сеќаваат на најубавите моменти во шоуто „Моја свадба“

Во недела 13:30 часот  на програмата на BalkanMusicTv  се емитува 10-та сезона на вашата омилена емисија “Моја свадба”. Со досега поминатите сезони во медиумскиот етер и гости најмногу од Македонија и пошироко од Балканот, оваа емисија го заслужи вниманието на нашите гледачи. Првичната идеја се роди за да се промовираат …

Повеќе »

Видео | Томовска, Завков и Грујовски на гости во фолк шоуто „7/8“

Уште една бомбастична тројка ќе угости нашата шармантна водителка Анита Даева во неделното шоу “7/8”…сите со голем музички багаж зад себе, доследни на тоа што го работат и презентираат пред публиката, долги години макотрпна работа, турнеи и давање од себеси на сметка на својот семеен живот… На огромно задоволство на …

Повеќе »

Научнофантастичниот вестерн „Firefly“ секој викенд на Нова С

Сабота и недела во 18 часот на кабловската Нова С ќе се емитува американската научно-фантастична серија “Вселенски брод” во 14 продолженија. Оваа вестерн СФ приказна е дело на авторот кој ги создаде “The Avengers” и “Buffy the vampire slayer”. И покрај тоа што траела само една сезона, серијата добила голем …

Повеќе »

Онур од „Наследници“: За повеќе фанови, морам и да се соблекувам

Фуркан Палали е турски актер и модел, кој што го гледаме во главната улога во романтичната комедија “Наследници” на Сител. За време на неговите факултетски денови, Фуркан Палали ја започнал својата кариера како модел во агенција, со седиште во Анкара, каде се запишал со поддршка на негов пријател кој работел …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!