Дневни Архиви: 12/02/2020 | 21:12

Урнебесната комедија за двајцата „Близнаци“ доаѓа на Сител

Мемо и Џан доаѓаат на Сител. Близнаци, разделени од самото раѓање. Од една страна го запознаваме слаткиот Мемо. Тој живее во едно сиромашно предградие заедно со неговата мајка Мелек и забавниот вујко Осман. Деновите ги минува собирајќи хартија по улица, продавајќи вода и чистејќи стакла на автомобили, со цел да …

Повеќе »

Видео | Згодниот архитект од „Урбан“ порачува „Само уште ноќва“

По пауза од скоро половина година, пејачот Јосиф од Урбан Рекордс со нова песна и спот. Последен негов проект беше соработката со Два Бона за летниот хит “Колку ти треба”, а познат е и по соработката со популарниот српски артист Михајло Веурович -VOYAGE со песната “Трапстарз”. Дваесет и две годишниот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!