Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Nucci: Направив хумано дело за Јелена Карлеуша со моето стори

Nucci: Направив хумано дело за Јелена Карлеуша со моето стори

Nucci станува сè попопуларен, особено меѓу младите. Смета дека за неговата кариера е заслужна короната, а песната „Бебо” доживеа голем успех. Прекарот на Nucci е изведен од неговото презиме Паниќ. Еден другар од средно го нарекувал Панучи, пијан после ноќно излегување, и „Па” едноставно се изгуби и остана Nucci. На почетокот му пречеше, воопшто не ми се допаднало, но подоцна го прифатил.

Пејачката Јелена Карлеуша неодамна гостуваше во утринската програма и зборуваше за новите албуми, настапите и концертната проомооција кој ја имаше во Белград на вода. Нејзиното гостување го привлече вниманието и на раперот Игор Паниќ, попознат како Nucci, кого го спомна во текот на интервјуто, што тој го искористи и испрати провокација преку Инстаграм.- На пример, некој Лил Микс или Пил, Лил Пикс, некој нов изведувач има милијарда прегледи на YouTube, Spotify и гази некоја Бијонсе, но Бијонсе оди на турнеја и пријавува заработка од 1,6 милијарди долари во првиот месец, а следната година дека Лил Пикс, Nucci, Ќучи не постојат – рече Јелена, по што следеше неговата инстаграм приказна, на што таа брзо реагираше:- Оваа Карли (да ми го напишеш името со големи букви, Индијанецу) не ти е виновна што не можеш да продадеш 100 карти за концерт. Ќе траете до крајот на оваа инстаграм приказна, а вие ме коментирате мене. Повлечи се ! Да не беше малиот Војаж, ќе бев уште поконкретена, но тој ми е сладок. Оди дели карти во училиштата, работи за 100 евра, кои менаџерите ти ги даваат како роба – напиша Јелена.

Во ексклузивно интервју за единствениот естраден магазин “Бекстејџ” , Nucci проговори за Карлеуша.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!