Почетна / Сапуници / Видео | Конечно се открива вистината во „Мојот вујко“ на Сител

Видео | Конечно се открива вистината во „Мојот вујко“ на Сител

По долгото топло лето, време е да се открие она што гледачите долго го чекаа. Вистината за вујкото.

Во понеделник, веднаш по централниот Дневник, на Сител следува нова епизода од семејната комедија “Мојот вујко” во која сите ликови ќе ја дознаат тајната за исчезнатото дете.

Тарик дознава дека Мукадер и Зафер му се родители, а Хикмет е неговата баба. Истата вистина им се соопштува и на бабата, дедото, мајката, таткото, како и на другите ликови кои долги години го бараа својот син, внук, вујко. Како Тарик ќе ја прифати вистината за неговото вистинско семејство? Ќе може ли фамилијата да поверува дека детето што од скеогаш го бараа бил пред нивните очи?

Семејни збрки за големи семејни сплотености. “Мојот вујко” од понеделник до петок на Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Додека селото спие“, руска мелодрама секое попладне на ТВ 24

Од понеделник до петок во 17.45 часот на ТВ 24 ќе се емитува “Додека селото …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!