Почетна / Сапуници / Видео | Погледнете како изгледа најновата хрватска новела

Видео | Погледнете како изгледа најновата хрватска новела

Нова теленовела започнува оваа есен на хрватската телевизија Нова, која се снима во Опатија и Загреб. По примерот на “Златни двори” и “Чиста љубов”, следува уште една приказна за фатална и невозможна љубов која ќе спои и спаси две души, кои доаѓаат од потполно различни светови.

Лола, убава и паметна девојка, на која пред десет години ѝ беше одземено штотуку роденото бебе. А сега, судбината решава да ѝ помогне да го врати она што одамна е изгубено и да го открие другото име на љубовта.

Таа бега од тешкото минатото во кое посесивно сака да ја задржи проблематичниот Игор, татко на нејзиното детенце. Тој е човек кој годините ги минал зад решетки, а сега излегува и е решен да ја поврати љубовта кон Лола и никогаш повторно да не ја изгуби. Но, за да ја врати неа, ќе мора да го врати и нивното дете.

По 10 години, Лола конечно наоѓа трага која ја носи до детето, но за да го поврати, ќе мора да се одрекне од сè, па дури и од своето име. Нејзиниот живот се менува во моментот кога во него се враќа Игор, но и во моментот кога девојката го запознава Саша.

Саша е она што Игор не е, и за момент се чини дека тоа е човекот кој ќе ѝ го промени животот на убавата Лола. Но, она што таа не го знае е дека успешниот и великодушен Саша е дел од семејството, обвиткано со тајни, интриги и злоба. Саша ги прекинал своите врски со семејството, но сега се враќа за да биде крај болната мајка, а пак таа… Лола, своето семејство допрва ќе треба да го обедини и создаде.

Сенките од минатото ги водат Лола и Саша до тоа место, до селото каде е сместен дворецот на моќната фамилија на Саша, чиј банкрот, распад и корумпираност е главна вест во државата. Воедно тоа се оние кои го кријат злосторството за кое некој треба да одговара и оние кои ќе ги држат конците постојано понатаму.

Кога Лола сфаќа дека исчезнувањето на нејзиниот син е поврзано со семејството на Саша и дека детето ѝ е поблиску од што може да замисли, решена е да се не се откаже и да се бори. Но, Лола е свесна дека во секунда може повторно да го изгуби ако се открие која е таа всушност и истата таа секунда да го изгуби повторно она кое сега е на чекор да го пронајде.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа зема и актери што синхронизираат на Сител и Канал 5

Алфа телевизија ги врати надсинхронизациите на турски серии. Ок, синхронизации на турски рециклажи, но како …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!