Почетна / Спорт / Италијанската фудбалска лига на МТВ, прв дуел е Интер-Лече

Италијанската фудбалска лига на МТВ, прв дуел е Интер-Лече

Италијанската Серија А по долга пауза се враќа на вашите мали екрани преку националната Македонска телевизија. Oваа лига беше препознатлива за Телма, но сега ќе се емитува на МТВ 1 и МТВ 2.

Горан Пандев во дресот на Џенова, Елиф Елмас во дресот на Наполи и Илија Несторовски во дресот на Удинезе  ќе може да ги следите низ телевизиски преноси на Македонската телевизија, која ги откупи правата за реемитување на еден натпревар од секое коло. Првиот меч кој ќе оди на националниот канал е пресметката на Интер против Лече закажана за во понеделник (26 август) од 20.45 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЗОИ 2018, СП фудбал 2018 и „Сите наши песни”, дел од програмата на МТВ 3

По барање на многумина, ве известуваме за програмската шема на спортско забавниот канал на Македонската …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!