Почетна / Uncategorized / Видео врмеплов | Водителите на Сител некогаш се пробаа и како пејачи

Видео врмеплов | Водителите на Сител некогаш се пробаа и како пејачи

Едни од најпознатите македонски водители некогаш одеа по девизата “секој го бива за сѐ“. Па така, некои од нив се испробаа и во актерските, некои во музичките води, а денес некои се и познати инфлуенсери на социјалните мрежи.

Лила Филиповска, долгогодишната ѕвезда на телевизија Сител, еден период одамна реши да се испроба како пејачка. Покрај неколкутте соло песни, реши да направи дует, и тоа … ни помалку, ни повеќе туку со нејзиниот колега, Александар Блажевски од Сител. Присетете се како звучеше и изгледаше тоа :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Згодниот Саваш од хит серијата „Мерием“ e познат турски модел

Роден е 1990 година во Истанбул, а популарност стекнува како модел и актер во познати …

error: Содржината е заштитена!