Почетна / МК Сцена / Видео | Слаткар ја сними првата грчко-македонска песна

Видео | Слаткар ја сними првата грчко-македонска песна

Македонскиот артист Слаткаристика направи песна со грци и со тоа покажа и докажа дека музиката е секогаш над политиката. Ова е првата македонско-грчка музичка сорабтка. Песната “Maria” во изведба на Слаткаристика, заедно со Мосел и Слоган може да се чуе на YouTube каналот на “Facing the sun”.

 Музиката е не Слаткаристика и Мосел, текстот на Слаткаристика, Мосел и Слоган, а на аранжманот на песната работеа Иван Јованов-Ивајо и Брет Битс.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Никола Зацески со кавер на песна од Тоше по повод роденденот

Никола Зацески, во соработка со Австралиската хуманитарна организација “Play Without Boundaries” и оваа година традиционално, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!