Почетна / Серии / Шармантниот „Луцифер” со нови авантури во 3. сезона на Телма
Од понеделник до петок на Телма во 20.30 часот, следете ги авантурите на господарот на пеколот

Шармантниот „Луцифер” со нови авантури во 3. сезона на Телма

Од вечерва на Телма ќе ја следиме третата сезона на американската полициска драма за пеколните авантури на харизматичниот “Луцифер”.

Во приказната за паднатиот ангел доаѓа нов искусен полициски началник Маркус Пиерс, кој е промислен, крут и резервиран. Но, она што го спојува со Луцифер е што и двајцата се шармантни и згодни, а и двајцата гајат емоции кон детективката Клои.

Во новите епизоди, ја следиме потрагата на Луцифер кон неговиот киднапер. Што му се случило, зошто заврши на сред пустина со крила и дали постои ѓавол, кој е многу поопасен и погрешен од него? Напнатоста расте, а мрачните случаи започнуваат да се разоткриваат.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!