Почетна / Серии / Снимена 500-та епизода за „Тајната на стариот мост“

Снимена 500-та епизода за „Тајната на стариот мост“

 

„ТАЈНАТА НА СТАРИОТ МОСТ“
серијата се емитува од понеделник до петок – 20:15 часот на Телма
споилер алерт – во текстот може да наидете на содржина која предвреме ќе ви ги открие настаните

 

 

Екипата на шпанската серија „Тајната на стариот мост“ пред неколку дена го прослави снимањето на 500-та епизода. Во Македонија оваа серија од неодамна се емитува на фреквенцијата на Телма телевизија.

Првично за неа требаше да се снимат 190 епизоди, меѓутоа поради огромната популарност која серијата ја ужива во Шпанија, снимањето трае сеуште, а голем дел од актерската екипа е променет, па така главниот женски лик Перла умира во 381-та епизода. Дали на фотографијата препознавате актери коишто ги гледате во епизодите што сега се емитуваат на Телма?

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!