Дневни Архиви: 02/03/2019 | 22:19

„Училиштето над црната дупка“, тин серија репризно на МТМ

“Black Holsey High” е уште една во редот на научно фантастичните серии кои се емитуваа од страна на локалните телевизии изминатата сезона. Сега, повторно реприза на серијата на МТМ телевизија и тоа секоја недела во 15.45 часот. Канадска научно фантастична драма “Училиштето над црната дупка”, снимена е од 2002 до …

Повеќе »

„Патот до успехот“ со Александар Станковиќ во понеделник на 24ка

Вообичаено, тој е оној кој поставува прашања, но во “Патот до успехот”, тој ќе одговара на прашања без цензура. Александар Станковиќ, новинар, водител на култната хрватска емисија „Недела во два“ (Nedjeljom u 2). Како се доживува себе си? За страста на две тркала. И адреналинот после емисија. Во понеделник, гледајте …

Повеќе »

За гледачите Албанци на 21 и Шења, стартува нова маратонска новела

Oд понеделник на ТВ 21 стартува турската маратонска теленовела “Затвореник на љубовта”. Серијата веќе се емитува и на Шења ТВ исто така со албански титл. Серијата зборува за Зехра и Омер, кои по игра на случајноста, ќе влезат во договорен брак. Тој мораше да се ожени за да ја задоволи …

Повеќе »

1 ТВ со семејната драма „Свршеница за 1 недела“ за крај на викендот

Нивната прва средба започна со конфликт, а заврши со договор кој им одговараше на двајцата. Тој бараше придружба за на венчавката на брата си, а таа настан каде ќе го промовира својот бизнис. Џејсон ќе мора да се ослободи од сестрите кои сакаат да му наместат “свршеница”, а Сара го …

Повеќе »

Машко друштво музичари кај Сузе во „Недела во 3“ на 1 ТВ

Неделно матине со Сузана Турунџиева и оваа недела на 1 ТВ. На 3 март дознаваме за што зборуваат мажите во отсуство на жените. Јоце Панов, Дино Имери и Ѓоко Ѓорчев се машкото друштво на Сузе во “Недела во 3” на 1 ТВ. Релаксирајте се и оваа недела со 1 ТВ. …

Повеќе »

Видео | 1 ТВ нè потсетува на најголемите скандали од естрадата

Тужби, тепачки, скандали, клевети… низ годините што изминаа, македонската естрада доживеа сè и сешто. Екипата на најгледаниот естраден магазин “Ексклузив” истражуваше и ги прикажа најпознатите и најголемите скандали во македонскиот шоу биз. Кои продуценти се степаа, а кои модни менаџери ќе си извадеа очи? Потсетете се на најинтересните случувања од …

Повеќе »

Забава и знаење со српските ВИП личности во новото шоу на Алфа

Секоја недела во 21 часот на Алфа ТВ ќе се емитува српскиот семеен квиз “Кој е на врвот?”. Во забавното шоу ќе се натпреваруваат познати српски личности, а наградата ќе оди за хуманитарни дела. Во квизот постојат капсули во кои се наоѓаат српските ѕвезди и во зависност од одговорот и …

Повеќе »

Британската трилер драма „Доктор Фостер“ секоја недела на Телма

Секоја недела во 20 часот на Телма телевизија ќе се емитува британската мини серија “Докторката Фостер” во 10 продолженија. Таа е врвна докторка и пожртвувана сопруга, но целиот нејзин совршен живот ќе се сруши дента кога ќе се посомнева во верноста на нејзиниот сопруг. Преку разоктирвањето на целата мрежа на …

Повеќе »