Дневни Архиви: 26/03/2019 | 18:50

Видео | „Смрт или слобода за Македонија“, отпеаа момците од Некст Тајм

По “Ја излези Ѓурго” и “Слушам кај шумат шумите”, популарното дуо Некст Тајм со нова преработка на стара македонска песна. “Нешто ќе те питам бабо” е нивната најнова преработка која за неполн ден успеа да стане најсподелувана песна на социјалните мрежи. Комплетно дело на Николче Мицевски и филмски видео спот …

Повеќе »

Фото | Бојан Јовановски со силна порака против тероризмот и насилството

Вчера вечер беа доделени вторите по ред „Стори“ награди во хотелот „Александар Палас“, каде присуствуваа многу наши познати личности од светот на шоу-бизнисот, бизнис-фелата и спортски работници. Но, дефинитивно Бојан Јовановски, сопственикот на „БМЈ“ и 1ТВ беше ѕвезда на вечерта. Неговиот изглед предизвика реакции кај присутните, но и по социјалните мрежи. Пораката која сакаше …

Повеќе »