Дневни Архиви: 08/03/2019 | 18:30

По репризата на „Џек Тејлор“, МТВ со реприза и на серијата „Мост“

“Bron”/”Broen” – скандинавска хит серија репризно на МТВ Многумина ја нарекуваат “кралица на трилер сериите од Скандинавските земји”. “Мост” е популарна крими серија која со голем успех се емитуваше во матичната земја, а досега се емитуваше два пати и на Македонската телевизија и на 1 ТВ. Од 12 февруари, вторник, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!