Почетна / 2019 / February

Месечни Архиви: February 2019

Најголемиот светски гала настан „Оскари 2019“ е вечерва на Телма

ТВ Телма ексклузивно ќе го пренесува 91-то доделување на филмските награди Оскар денеска, недела, 24-ти февруари 2019. Американската Академија за филмски уметности и науки ги соопшти номинациите за Оскар во 24 категории. Десет номинации освоија „Рим“ на Алфонсо Куарон и  „Омилена“ на Јоргос Лантимос. По 8 номинации имаат „Ѕвездата е …

Повеќе »

Шверцот во „На граница“ ќе се разоткрива секој викенд на пладне

Секоја сабота и недела во 12 часот на Сител телевизија ја следите новата хрватска комедија “На граница”. Во серијата се запознавме со Петра, млада девојка која доаѓа во едно село кај својата баба и сака да го превземе бизнисот со шверц. Но ќе успее ли во тоа Петра или треба …

Повеќе »

„Живот на Сафари“, тин серијата на Дискавери Кидс репризно на МТМ

Секоја сабота од 12.30 часот – репризи на Прва скопска МТМ Приказната во серијата се врти околу Џенифер Лауер, тинејџерка која живее едноставен живот во Њујорк, додека нејзиниот татко фотограф не е испратен на годишно патување низ целиот свет и е принудена да живее со нејзината мајка и нејзиниот нов …

Повеќе »

Јордан Митев е гостин кај Скендеровски оваа недела во „Улица Македонија“

Јордан Митев, човекот кој бескрајно ја сака музиката,и живее од неа и за неа е гостин на Бојана Скендеровски во “Улица Македонија” оваа недела, 24 февруари. Со Бојана ќе се присетат на деновите кога ја започнувал и создавал својата кариера, а гледчаите ќе уживаат со неговата музика и хитови заедно …

Повеќе »

„Меѓи и Бјанка“ со нови модни авантури во третата сезона на Сител

На местото на анимираната серија “Винкс”, од овој викенд на Сител телевизија се емитува третата и последна сезона на тинејџерската серија “Меѓи и Бјанка”, надсинхронизирана на македонски јазик. Тин ситкомот за модерните пријателки е во италијанска продукција. Во улогата на Меѓи ја гледаме италијанската актерка Емануела Реи, а во улогата …

Повеќе »

„Две бурми“, мала слатка приказна за голема семејна смеа на Сител

Што се случува во една куќа кога имаш две жени со твои бурми на нивните раце? Какви згоди и незгоди настануваат кога под еден кров живеат две сопруги и две семејства кои подеднакво исто ги сакаш? Новата викенд семејна комедија на Сител телевизија ни прикажува топла и хумористична приказна за …

Повеќе »

Домашната серија „На терапија“ со повторно емитување на ТВ 24

Oд понеделник до петок на ТВ 24 се емитува македонската серија “На терапија”, во продукција на Кино Око. Серијата, во која глумат домашни актери, содржи 45 епизоди адаптирани од македонски автори и реализирани со екипа од македонски ТВ и филмски професионалци. Премиерно серијата се емитуваше пред година ипол на Сител, …

Повеќе »

„Код“ истражува дали е наместен началникот што го уапси Танески?

Една жена, а двајца различни убијци во две различни истраги. Анте Ристовски веќе е на доживотна робија за убиството на кичевчанката Митра Силјановска. Три години по неговата пресуда откриен е и новинарот Владо Таневски, и тоа од началникот Дејан Стојкоски. Истрагата заврши в гроб заедно со Таневски, никој до сега …

Повеќе »

Фото | За една наша телевизија, премиерката на Србија станала татко?

Милица Ѓурѓиќ, партнерката на Ана Брнабиќ, премиерката на Србија, се породи пред неколку дена. Eдна фотографија стана хит на социјалните мрежи кога една национална телевизија во Македонија ја соопшти веста за родителството на премиерката на Србија. Саркастично или не, не знаеме. | ТВ Пакет

Повеќе »

Следуваат шокантните последни епизоди од „Карасевда“ на Сител

Хит серијата “Карасевда” доаѓа до самиот крај. Крај каков што никој не може да замисли. Завршница која ќе ја заледи крвта на гледачите кои една година ја следат интригантната сага за љубовта на Кемал и Нихан. Финале кое се вбројува во најзапаметените во светот на турските серии. Кемал и Нихан …

Повеќе »