Дневни Архиви: 21/03/2019 | 22:28

Видео | Концертна магија на Сител со Андре Риу и неговиот оркестар

Андре Риу познат како „современиот крал на валцерот“ со неговиот 60-член „Јохан Штраус оркестар“ со концерт на Сител овој викенд во 13.00 часот попладне. Доколку сте ја пропуштиле можноста да присуствувате на концерт на неповторливиот виолинист и диригент, холанѓанецот Андре Риу, тогаш вистинско концертно задоволство може да доживеете и преку …

Повеќе »

Сезоната на цреши нѝ носи нова серија за вљубениот ерген на Сител

Нова вечерна релаксација со нова романтична комедија на малите екрани. Секоја вечер на Сител ќе ја следите “Наследници”, популарна играна серија која го повтори успехот на “Вљубениот ерген” и “Сезона на црешите”. Уште една топла приказна за магичната љубов на двајца млади. Љубов која се роди по грешка, сосема случајно …

Повеќе »