Дневни Архиви: 23/03/2019 | 22:07

Алфа со руска крими серија, своевремено емитувана на Телма

Секоја сабота во 22.15 часот на Алфа телевизија ќе се емитува руската крими серија “Бригада” во 15 продолженија. Серијата е снимена во 2002 година, а своевремено беше премиерно емитувана на Телма. Во продолжение ве запознаваме со содржината на “Бригада” : Во текот на 1989 година, Саша Белов се враќа од …

Повеќе »

Млад комичар и дизајнерка се гости во недела во „Улица Македонија“

Oваа недела (24 март) во забавното ток шоу “Улица Македонија” гости на Бојана Скендеровски ќе бидат младите таленти Бојан Велковски и Ива Спасовска. Што ќе кажат актерот и стенд ап комичр Велковски, како и дизајнерката Спасовска, гледаме оваа недела на Алфа телевизија во 16.15 часот. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

„Вовед во анатомија“ стана најдолгата американска медицинска драма

Дали се сеќавате на долгите шест возбудливи сезони на вашата омилена медицинска драма чии епизоди возбудливо ги чекавте на А1? Дали се сеќавате на вашите омилени ликови кои секојдневно спасуваат стотици пациенти? “Grey’s anatomy” стана една од најпознатите американски серии и воедно го скрши рекордот и стана најдолгата Американска прајм-тајм …

Повеќе »

Видео | Погледнете ја Мерием во жешка секс сцена со нејзиниот колега

Овој викенд на телевизија Сител ќе се емитуваат последните епизоди од турската драма “Мерием”. Крај на маката за нашата Мерием. Се надзира ли среќна завршница за нејзината љубов со Саваш или негативецот Октај ќе приреди крај за паметење, дознаваме во финалето на “Мерием”. Aјџа Ајшин е актерката која се прославува …

Повеќе »

Вечерва е концертот на Лозано – бидете дел од мега настанот !

Авалон ги информира фановите на Влатко Лозаноски дека во продажба се последните  влезници за концертот кој ќе се одржи во вечерва во ВИП Арената. – За сите заинтересирани што постојано нè прашуваат, во моментов влезници има од сите категории, а истите можат да се набават преку продажната мрежа на Авалон …

Повеќе »

Големиот си оди, малиот останува – крај за „The big bang theory“

„Бубалици“ (The big bang theory), еден од најпознатите ситкоми на американската продукција, секој четврток ги емитува своите последни епизоди. Последната 279та епизода ќе биде емитувана на 16ти мај оваа година. Па така додека оваа година големиот Шелдон си оди, „Малиот Шелдон“ – спин оф приквел серијата каде Шелдон е прикажан …

Повеќе »