Дневни Архиви: 11/03/2019 | 19:58

Аплицирајте | ТВ 24 вработува презентер, лектор и млади новинари

Телевизија 24 објави огласи за вработување на нови кадри во нивните редакции. Потребни се: презентер/ка за информативните изданија на телевизијата, со или без работно искуство лектор/ка со 5 години работно искуство во пишан или електронски медиум млади новинари со или без работно искуство, кои би работеле на интернет порталот на …

Повеќе »

Овој познат актер е во врска со една од „Ќерките на Фазилет“

ЌЕРКИТЕ НА ФАЗИЛЕТ – 20:45 часот ексклузивно на Сител ТВ Млада, згодна и амбициона. Афра Сарачоглу е 21 годишна актерка која во моментов ја следиме во улогата на ќерката Еџе во хит новелата “Ќерките на Фазилет”. Во серијата толкува улога на амбициозна девојка која заедно со својата мајка Фазилет нема …

Повеќе »

Видео | „Мајко“ е новиот хит на Лозано како најава за концертот

Тимот што победува не се менува. Лазар и Магдалена Ена Цветковски со нова песна за Влатко Лозаноски. “Мајко” е песната која го најавува големиот солистички концерт на Лозано, кој ќе се одржи на 23ти март во Арената “Борис Трајковски”. За виолината во песната е задолжен Илија Филиповски, за хармониката Војче …

Повеќе »