Дневни Архиви: 25/03/2019 | 21:17

Фото | Влатко Лозаноски приреди концерт за паметење, секоја чест

Многу љубов, многу емоции и многу среќа преточени во преубава атмосфера го одбележаа првиот голем концерт на Лозано во саботата во ВИП Арената. Насмеани лица од сите генерации ги пееја неговите хитови во еден здив… а тоа е доволен показател дека Лозано може и тоа како да полни големи сали. …

Повеќе »

За весела пролет, Сител со нова вечерна релаксација – „Наследници“

Oд понеделник до петок во 20.50 часот на Сител телевизија може да ја следите новата романтична комедија “Наследници”, која го повтори успехот на претходните успешници “Вљубениот ерген” и “Сезона на црешите”. Необична приказна исполнета со многу забава, смеа и голема љубов, родена од ненамерна грешка. Младиот и згоден Онур доаѓа …

Повеќе »