Дневни Архиви: 16/03/2019 | 23:15

Српско турбо фолк шоу дели екран со пренос од српски вести?

Вечерва, настан во регионот беше упадот на демонстрантите во зградата на Радиотелевизија Србија кои бараа објективно известување од страна на РТС. Упадот на незадоволните Срби ги преплави телевизиите во регионот, кои дури и испратија свои екипи во Белград за да известуваат во живо. И една македонска национална телевизија не остана …

Повеќе »

Најмладиот министер најмногу троши на облека и ја слуша Каролина

Тимот на “Ексклузив” со интересно интервју во својата програма. Овојпат со Љупчо Николовски, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство на Македонија. Најмлад меѓу министрите, Николовски кажува што прави во слободното време, каде се облекува, која му е омилена македонска пејачка, каква музика слуша, на што најмногу троши пари итн. Погледнете …

Повеќе »

Видео | „Код“ во недела – за лекарските грешки и благите судски одлуки

Лекарска грешка – многу познат збор, но ретко кој завршува на суд за такво дело. Кривичниот закон лекарските грешки ги знае под друго име. А во судница – за да се најде вината за нечија смрт, најдобро оружје е обдукција. Но вистината некогаш останува скриена кога пред законски задолжителна обдукција, …

Повеќе »

Започна сезоната 2019 на Формула 1 – Хамилтон прв, трката продолжува

Луис Хамилтон и во новата сезона од Формула 1 почна да ја демонстрира силата на Мерцедес, пласирајќи се на пол-позицијата за трката за големата награда на Австралија. За 112 илјадити делови од секундата на второто место заврши Валтери Ботас. Финецот беше најбрз во третата квалификациска сесија, но во последниот круг …

Повеќе »

Британскиот хорор „The girl with all the gifts“ саботно на ТВ 24

Сабота, 16 март по ноќните вести на ТВ 24 ќе се емитува бритнаскиот пост апокалиптичен зомби филм “Девојчето со сите дарби”. Во продолжение ве запознаваме со содржината на саботниот филм на ТВ 24 кој ќе се емитува во 23.15 часот. Дејството се случува во иднина, кога човештвото е погодено од …

Повеќе »