Дневни Архиви: 01/03/2019 | 21:09

Прв соло концерт на Funk Shui на 29-ти март во салата на МКЦ

Авалон продукција со големо задоволство го најавува нивниот следниот значаен концертен проект. FUNK SHUI конечно ќе го имаат својот прв соло концерт на 29-ти март во МКЦ (Дансинг сала). Бендот минатата година имаше неколку нови изданија од кои излегоа хитовите „Виулица/Сомнежи?“, „Крик“, „Стаклени нозе“, „Деца“, а ако се земат предвид …

Повеќе »

Поради долг, укинат вториот канал на една национална телевизија

Поради неплатен годишен надомест за дозвола за телевизиско емитување во законски утврдениот рок, 30 дена од денот на приемот на фактурата, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ѝ ја одзеде дозволата за телевизиско емитување на сателитската телевизија, „Канал 5+“, објавено е во најновиот број на „Службен весник“. Телевизијата требала, …

Повеќе »

Новата американска драма „Rectify“ во 22:15 часот на Телма телевизија

“Враќање во живот” – филозофска драма во 30 епизоди Осуден за силување и убиство, за кое не знаеме дали го сторил. Но, казната морал да ја издржи и затоа 19 години поминува вистински пекол во еден затвор. Скоро половина живот, чекајќи ја смртта, Даниел минува тешки мигови на мачно место, …

Повеќе »

Шпанската комедија „Сега или никогаш“ во саботното кино на ТВ 24

Шпанска традиционална венчавка каде што ништо не оди како што треба. Најсреќниот ден ќе се претвори во комедија на згоди и незгоди. Од младенците, до гостите, сите работи од самиот почеток на планирањето на свадбата, тргнуваат наопаку. Kако ќе се справат Алекс и Ева со новонастанатата ситуација, гледаме во сабота …

Повеќе »

Новата играна успешница „Ќерките на Фазилет“ конечно и на Сител

Како плачот на виолината кој носи звуци на некои бурни времиња, како тагата која ја носат лисјата кога паѓаат, во прегратките на една љубов и казна… Толку различна, а толку блиска со судбината на Фатмаѓул, Дила или Аси. И толку силна, и толку нежна како секоја жена, како и секоја …

Повеќе »