Почетна / Филм / 1 ТВ со семејната драма „Свршеница за 1 недела“ за крај на викендот

1 ТВ со семејната драма „Свршеница за 1 недела“ за крај на викендот

Нивната прва средба започна со конфликт, а заврши со договор кој им одговараше на двајцата. Тој бараше придружба за на венчавката на брата си, а таа настан каде ќе го промовира својот бизнис. Џејсон ќе мора да се ослободи од сестрите кои сакаат да му наместат “свршеница”, а Сара го прифаќа интересниот план заради промоција на кетеринг бизнисот.

Сè тргна по планот сè додека не се роди големата љубов помеѓу нив двајца. Недела, 3 март, во 20.30 часот на 1 ТВ следува романтична комедија за опуштен завршеток на викендот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!