Дневни Архиви: 17/03/2019 | 15:07

Фото | Згодниот Саваш од хит серијата „Мерием“ e познат турски модел

Роден е 1990 година во Истанбул, а популарност стекнува како модел и актер во познати турски серии. Неговите најпознати улоги се во романтичната комедија “Слатка одмазда” и возбудливата драма “Мерием”, која секоја вечер ја следиме на Сител телевизија. Во хит серијата “Мерием”, актерот Фуркан Андиџ ја толкува улогата на главниот …

Повеќе »

Романтичната комедија „Маж за секој месец“ викендашки на 1 ТВ

Меган е блогерка која нема среќа во љубовта. Затоа, ќе мора секој месец да излегува со различен ерген како би напишала статии на својот блог. Но, среќата се насмевнува онојпат кога ќе го запознае Скот. Тој не е само уште еден маж за секој месец, туку со него се чувствува …

Повеќе »

Видео | ТВ 24 и „Фан Пит“ на прилепски карневал и на проба кај Лозано

Оваа недела, 17 март, во 17 часот на ТВ 24 ќе се прикажува ново издание од “Фан Пит”. Тимот на емисијата овојпат во Прилеп на карневал и на простување. Меѓу другото, и на пробите на Влатко Лозаноски пред големиот концерт на 23ти во Скопје. Како се подготвува Лозано, а што …

Повеќе »

Јагиз ги изненади фановите : Да сум женско, би глумел лезбејка

Мегахитот “Ќерките на Фазилет” секојдневно прибира нови гледачи, емитирајќи се на програмата на телевизија Сител секоја вечер во 20.45 часот. Новото играно задоволство ги освојува срцата на гледачите не само поради класичната приказна и комичниот лик на Фазилет, туку и поради низата заводници кои се дел од актерската екипа. Веќе …

Повеќе »