Почетна / Сапуници / За гледачите Албанци на 21 и Шења, стартува нова маратонска новела

За гледачите Албанци на 21 и Шења, стартува нова маратонска новела

Oд понеделник на ТВ 21 стартува турската маратонска теленовела “Затвореник на љубовта”. Серијата веќе се емитува и на Шења ТВ исто така со албански титл.

Серијата зборува за Зехра и Омер, кои по игра на случајноста, ќе влезат во договорен брак. Тој мораше да се ожени за да ја задоволи последната желба на сестра си, а таа го прифати предлогот затоа што ѝ беа потребни пари. За него таа беше само една обична грабливка по богатства, а за неа тој беше уште еден арогантен богаташ. Но, кога искрите на љубовта ќе ја распалат страста меѓу нив двајца, тогаш започнува приказна полна со лаги и интриги.

Serial i RI në TV 21 maqedoni PENG I DASHURISË Nga E Hëna – Premte nga ora 20:45

Gepostet von M Seriale am Freitag, 1. März 2019

Serial i RI në TV 21 maqedoni, “PENG I DASHURISË” –  Nga E Hëna – Premte nga ora 20:45.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трчаме кон финалето на „Забрането јаболко“; подготвени ?

„Секоја приказна се состои од здраво и збогум сѐ додека не се сретнеме повторно. Нештата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!