Дневни Архиви: 06/01/2022 | 19:31

Фото | Серхат од „Предавство“ посекси од било кога досега

32 годишниот Алп Навруз го гледавме во улогата на млад богаташ во босфорските драми “Ќерките на Фазилет” и “Азра”, а сега гледачките повторно уживаат во неговиот заводлив поглед преку главната машка улога на Серхат во традиционалната серија „Предавство“ . Приватно, тој е одличен гурман и сака да фотографира сè што …

Повеќе »

Видео | Божиќна серенада на Лозано, Некст тајм, Пере Нокаут и Димитар

Видео записот за ,,Божикна серенада” како шести по ред традиционален Божикен подарок од Бигорскиот манастир и Бадникови поворки е завршен и e промовиран во етер со благослов на Владиката Партениј. Изведувачи на божиќната серенада се Лозано, Димитар Андоновски, Никола Перевски – Нокаут, Стефан Филиповски – Некст тајм. Овој видео запис …

Повеќе »

Празнична магија на Сител со „Christmas Eve“ и „Christmas all over again“

Ден, Бадник. Ден за целото семејство и предвесник на големиот христијански празник Божиќ. Ден кога публиката е на Сител телевизија и ужива во празничните моменти кои и овој пат ги приреди Сител за своите верни гледачи. Во 13.20 часот на 6 јануари ќе се емитува “Бадник”, комична драма за шест …

Повеќе »

Култните филмови за Зона Замфирова и овие празници на Алфа

На големите христијански празници, Бадник и Божиќ, на Алфа телевизија ќе се емитува филмот кој стана обележје на македонските телевизии за новогодишните и божиќните празници. Во четврток (6 јануари) во 21.30 часот ќе се прикаже најгледаниот српски филм на сите времиња, “Зона Замфирова”. Љубовта меѓу Зоне и Мане, родена во …

Повеќе »

„Тома“, филмот кој сруши рекорди и за Бадник на МРТ 1

Вечерва, 6 јануари, со почеток во 21 часот, Македонската телевизија уште еднаш ќе го понуди за своите гледачи филмот кој достигна неверојатна телевизиска гледаност и разви големи дискусии на социјалните мрежи. „Тома“ е еден импресионистички портрет на Тома Здравковиќ, кој ги прикажува неговите почетоци, како и врвот на славата, неговите …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!