Дневни Архиви: 25/01/2022 | 12:09

„Backstage“ на Телма со специјал посветен на Тоше Проески

На 25.01.1981 се роди најголемиот и најдобриот музички вокал во Македонија Тоше Тодор Проески.Денес се навршуваат 41 години од раѓањето на најголемата ѕвезда во Македонија. Човекот кој покрај големиот талент, имаше и огромно срце и секогаш имаше љубов за се. Човекот кој докажува дека музиката нема граници и човекот кој …

Повеќе »

Пред смртта, Аки за Тоше „Кога ќе го слушнам на радио, душата ми плаче“

Пејачот на култната група, Аки Рахимовски ненајдено почина на 67 години. Ненајдената смрт на Аки го потресе регионот, неговите колеги, пријатели, соработници, фанови тагуваат по загубата на пејачот. Откако пред неколку дена му биле вградени четири стента во загрепската клиника, Рахимовски во саботата колабирал додека бил на прошетка со сопругата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!