Дневни Архиви: 29/01/2022 | 22:36

Видео | „Супермен“ на Виктор ја освои евровизиската публика

Македонскиот пејач Виктор Апостоловски на чекор да биде идниот македонски претставник на големиот пејачки спектакл – Евровизија 2022. МРТ ги претстави шестте песни кои ќе се борат за победа, а која песна ќе ја претставува оваа година нашата Македонија на Евросонг во Италија, ќе дознаеме набрзо. “Супермен” веќе ги освои …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!