Дневни Архиви: 20/01/2022 | 20:22

Трилер серијата „Тајкун“ со Драган Бјелогрлиќ ексклузивно на Телма

Тој е контроверзен бизнисмен и сопственик на голема фирма. Влегува во процес на приватизација на голем стопански комбинат. Токму кога сака да се исклучи од своето опкружување … доаѓаат старите сметки за наплата. Антихерој со сите свои вештини, но и со сите свои маани. Човек од крв и месо. Богат …

Повеќе »

Бекстејџ | Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои

И по пет години од смртта на Есма Реџепова Теодосиевска, долгот за лекување во болницата со износ од над 14.000 евра сè уште не е подмирен. Јавноста остана затечена по веста за неплатениот долг, оти откако Есма почина, нејзините внуки од сестри и браќа, како и внуци на Стево до …

Повеќе »

Скопски моден фестивал: премиера на првата сезона во март

Оваа пролет ќе се означи почетокот на најголемата модна манифестација во македонската метропола. Наспроти класичните недели и викенди, фестивалските активности ќе се одвиваат во текот на еден цел месец, паралелно со случувањата во познатите светски центри. Скопски моден фестивал е нова забавна манифестација за сите љубители на дизајнот, културата и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!