Дневни Архиви: 26/01/2022 | 13:46

Тони Михајловски и Беби Дол се дел од „Тајкун“, новата серија на Телма

Иако ветеран на филмската сцена, не само во рамки на српската кинематографија туку и како балкански филмски работник, Драган Бјелогрлиќ е отворен и слободен во изразувањето на сопствените ставови, па често во родната Србија има големи напади и критики врз него, кои доаѓаат секогаш од филмски автори, помалку успешни од …

Повеќе »

Ребека за „Backstage“: Тоше многу ми помогна за здравјето на Маркијан

Македонската поп ѕвезда Ребека Јанковска Ристески е жена од која може многу да се научи. И покрај сите тешкотии кои ѝ ги задава животот, таа не ја трга насмевката од своето лице. Во ексклузивно интервју за естрадниот магазин “Бекстејџ”, издание кое беше посветено на нашата ѕвезда Тоше Проески, одбележување на …

Повеќе »

„Срцето на градот“, нова турска драма на кабловскиот Dizi канал

На Dizi почнува нова возбудлива серија. „Срцето на градот“ ја раскажува приказната за Али, морнар, израснат на товарен брод од страна на Рауф, кој го спасил како дете откако и двајцата биле сведоци на убиството на неговата мајка – од рацете на неговиот татко. Во друштво на Рауф и пловејќи …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!