Почетна / Сапуници / Фото | Серхат од „Предавство“ посекси од било кога досега

Фото | Серхат од „Предавство“ посекси од било кога досега

32 годишниот Алп Навруз го гледавме во улогата на млад богаташ во босфорските драми “Ќерките на Фазилет” и “Азра”, а сега гледачките повторно уживаат во неговиот заводлив поглед преку главната машка улога на Серхат во традиционалната серија „Предавство“ .

Приватно, тој е одличен гурман и сака да фотографира сè што подготвува, и очигледно има внимание и за естетиката, затоа што убаво ги послужува своите јадења.

Алп често објавува дека гледа филмови и чита книги, што не е ни изненадувачки бидејќи завршил на Техничкиот факултет во Јилдиз, катедра за турски јазик и литература.

Неговиот профил на Инстаграм е полн со фотографии од патувањата…,

а особено драги му се миленичињата со кои живее и животните кои ги посетува на патувањата.

Освен со актерство, се знаимава и со пливање, фитнес и стрелаштво, а во Турција е познат и по неговите учества во повеќе реклами и ревии како модел.

Во наредните денови проследете ги последните епизоди од драматичната серија на Сител за големото “Предавство” и дознајте како ќе заврши љубовта на Зумрут и Серхат.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!