Почетна / 2022 / February

Месечни Архиви: February 2022

Српската хорор мистерија „Калкански кругови“ навечер на Телма

Нова серија на Телма, мистерија со хорор примеси извадени од традицијата на забранетото. По “Тајкун” и “Клан” следува нова српска серија “Калкански кругови” во 22.10 часот. Таткото на Миона, Дејан (Воин Ќетковиќ), се обидува да ја оттргне својата ќерка од лошото друштво. Ќе одлучи да го остави градот и бизнисот …

Повеќе »

Нора: Јас се омажив од љубов, не затоа што Марко е Македонец

Поранешната водителка, Нора Шаќири Марковиќ, во најновото интервју на Бекстејџ зборуваше за мајчинството и бракот со Марко Марковиќ. Нора и Марко го имаат двегодишниот син Ијан, па за „Бекстејџ” открива на што ја научило мајчинството и колку ја променило како личност. „Мајчинството ме направи потрпелива. Конечно го сфатив она трпение-спасение. …

Повеќе »

Сител започна со снимање на нови македонски народни приказни

Продукција Рали започна со снимање на нова сезона од Македoнските народни приказни за телевизија Сител. Режисер на новите приказни е Владо Дојчиноски, а во продолжение погледнете фотографии од првите денови од снимањето. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

„Time“, ново ремек дело на Никола Мицевски во world music жанр

После фантастичниот прв сингл “Круг”, нашиот композитор Николче Мицевски го промовира и својот втор сингл насловен “Time” кој е дел од неговиот албум “NEW ERA”. Како специјален гостин на овој проект учествува нашиот добро познат гитарист Дамјан Пејчиноски, а видеото го изработи познатиот Даниел Јовески. “Time” е инструментална композиција во …

Повеќе »

Оставете ги слатките и подгответе се за „Фитнес“ на МТМ телевизија

Од 3 март на најдобрата скопска телевизија МТМ започнува нова руска хумористична серија. Затоа, бидете одлучни и намалете го вишокот на килограми. Подгответе се за смеа и забава, но и малку вежбање со рускиот хит ситком “Фитнес”, од понеделник до петок во 22 часот на Прва Скопска МТМ и останатите …

Повеќе »

Драматични епизоди на „Горка земја“ – убиена е мајката на Демир

Од понеделник до петок навечер ги следиме новите и најдраматични продолженија на најгледаната турска серија во моментов. Нови потресни мигови за семејството во “Горка земја”. Неочекуваното убиство на Хунќар ќе го потресе нејзиниот син Демир, но и сите оние кои долги години живееја и работеа на нејзиниот имот. Злобната Бехиџе …

Повеќе »

Авалон ги носи DEEP PURPLE во Скопје во јуни на стадионот на АРМ

Еден од најголемите рокенрол состави на сите времиња, член на големата петорка (The Beatles, The Rolling Stones, Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple), ќе одржи голем концерт на 28 мај 2022 година на стадионот на АРМ во Скопје. Актуелната долгогодишна петорка: Ian Gillan, Ian Paice, Roger Glover, Steve Morse и …

Повеќе »

Охрид СОС: Блато мора да се заштити во склад со начелата за одржлив развој

Охрид ЅОЅ учествуваше на расправата по Нацрт-законот за прогласување на Студенчишко Блато за Парк на природата (категорија IV според Законот за заштита на природата). Во прилог нивното соопштение : Она што го чувме на расправата беше очебиен и разочарувачки доказ за децениско отсуство на институционална заштита и институционална едукација за …

Повеќе »

Злобната Рефика од „Одмазда“ започнала пеејќи во ноќни клубови

Ишил Јучесој е позната турска актерка, која во моментов ја следиме во улогата на доминантната госпоѓа Рефика, газдарица на конакот Ѓоречки во серијата “Одмазда” на Канал 5. Покрај оваа впечатлива улога, македонските гледачи може ја паметат и по улогите во сериите “Пари и љубов”, “Сестри”, “Љубовен облог” и “Диви јагоди”. …

Повеќе »

Секој петок филмски класици на МРТ 1, стартот е со „Казабланка“

Не е важно дали сте филмски зависник или едноставно, повремено сакате да се релаксирате со некој добар филм, но кога ќе одберете, сакате да го одберете најдоброто. Затоа, МРТ 1 го носи најдоброто од филмските класици на сите времиња. Секој петок по 23 часот ќе уживате во вонвременските приказни, а …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!