Дневни Архиви: 18/01/2022 | 14:53

Од Гласот на Америка во Алфа – телевизијата доби нов одговорен уредник

Ексклузивни, навремени и потврдени информации; за доброто на јавноста и на Македонија. Новиот одговорен уредник на вестите на националната телевизија Алфа најавува надградба на досега сработеното. Никола Крстиќ на оваа позиција доаѓа по двегодишен ангажман во Гласот на Америка во Вашингтон. „Гледачите судат за нашата работа. Токму затоа довербата што …

Повеќе »

Судбината на едно детенце во „Аманет“ во 17 часот на Канал 5

Нова турска сапуница на Канал 5, од понеделник до петок во 17 часот. Од продукцијата на “Ветување” и правена по теркот на “Елиф” и “Ранети птици” во Македонија доаѓа новата серија “Аманет”, за чија содржина ве запознаваме во продолжение. Кевсер e девојка која пораснала во скромна и сиромашна средина. Се …

Повеќе »

„Големото семејство“ – италијанска викенд серија на Сител ТВ

Ернесто Ренгони и неговата сопруга Елеонора имаат пет деца и три внуци и живеат сите заедно во една голема палата во Инвериго во северниот дел од Италија. Првородениот Едоардо е во брак со Кјара, која пред многу години се забавувала со братот на Едоардо, Раул. Едоардо и Кјара имаат две …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!