Дневни Архиви: 30/01/2022 | 21:55

Шокантно | Српската пејачка Теа Таировиќ пееше за бугарско девојче

Горат социјалните мрежи. На Твитер се појави видео кое ги разочара и разбесни корисниците на социјални мрежи кои го погледнаа скандалозното видео на кралицата на бакшишот. Имено на настап во Благоевград во Бугарија, Таировиќ ја отпеала „Македонско девојче“, но наместо за македонско, пеела за најубаво бугарско девојче. Ваквиот гаф на …

Повеќе »

Кој е Виктор – македонскиот супермен во борба за победа на Евровизија

Виктор потекнува од музичко семејство. Неговите татко и дедо се занимавале со музика, неговата мајка поседувала талент за пеење, иако никогаш не го искористила професионално, а неговиот брат бил државен шампион во латино-американски и стандардни танци. Покрај школските активности, како дете тренирал кошарка и пливање 10 години. Со кошаркарскиот тим …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!