Дневни Архиви: 27/01/2022 | 12:40

Соња Алексовска Н.: Чувствував кога луѓето му забиваа нож во грб на Тоше

Новинарката Соња Алексовска Неделковска, автор на книгата за Тоше и сопруга на текстописецот Огнен Неделковски, за естрадниот магазин “Бекстејџ”зборуваше за првите средби со Тоше, односот новинар, соговорник, за интервјуата,ексклузивите кои Тоше и ги дал, но и за ветувањето кое си го дала себе си дека веќе нема никогаш да напише …

Повеќе »

Миро Буљан: Да беше Тоше жив, ќе беше прекрасен татко

Кога некој ќе ме праша нешто за Тоше, мојот одговор секогаш гласи дека сакам моите деца да бидат такви како него. Токму со оваа реченица Миро Буљан го започна интервјуто во „Бекстејџ”. Истакнат хрватски композитор и продуцент. Име и презиме кое и те како е познато на Балканот. Досега има …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!