Дневни Архиви: 24/01/2022 | 21:05

Видео | „Ајде сваќеее“ – се распеа мало дете во македонско талент шоу

Од минатата година на сателитската ИН ТВ и регионалните тв станици низ земјава се емитува ново македонско талент шоу “Нови и млади” кое во фокусот ја става фолк музиката. Ништо немаше да биде чудно сѐ до последниот настап кој привлече големо внимание, а имено се работи за мало детенце кое …

Повеќе »

Руската мелодрама „Врати ми ја љубовта“ на МТМ и регионалните ТВ

Познатата руска мелодрама “Врати ми ја љубовта” за ваше потсетвање на прва скопска МТМ и останатите регионални тв станици. Во продолжение ве запознаваме со нежната љубовна приказна од најголемата и најстудена земја на светот. Вера е млада, убава и наивна сиромашна девојка, чија најголема страст е свирењето на нејзиниот омилен …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!