Почетна / Филм / Празнична магија на Сител со „Christmas Eve“ и „Christmas all over again“

Празнична магија на Сител со „Christmas Eve“ и „Christmas all over again“

Ден, Бадник. Ден за целото семејство и предвесник на големиот христијански празник Божиќ. Ден кога публиката е на Сител телевизија и ужива во празничните моменти кои и овој пат ги приреди Сител за своите верни гледачи.

Во 13.20 часот на 6 јануари ќе се емитува “Бадник”, комична драма за шест различни групи на луѓе кои сосема случајно ќе се најдат заглавени во лифтови.

Урнебесот може да почне на Сител и да продолжи и следниот ден во истиот дневен термин со слатката семејна комедија “Повторно Божиќ”.

Ќе успее ли Еди да ја врати празничната магија на Сител, гледаме во петок на големиот ден Божиќ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Отпор”, биографска воена драма во саботната вечер на Телма

сабота, 1 јуни 2024 година, Телма телевизија, 22.15 часот – Отпор Сè што Марсел Марсо …

error: Содржината е заштитена!