Дневни Архиви: 07/01/2022 | 22:35

Бобан Авалон за „Тома“ : Тоа е Холивуд на југо начин!

По неверојатната популарност која ја доживува српскиот филм “Тома” за време на празниците, со свое видување за филмот се огласи и најдобриот македонски менаџер Бобан Милошески, сопственикот на неприкосновената Авалон продукција. Во продолжение, неговиот целосен ФБ статус : “За филмот ,,Тома”, за оние кои ги нема и за она што …

Повеќе »

Интервју | Наградуван и маркантен, кој е Миран од феноменот „Дива“

Турскиот феномен “Дива” веќе ги освои гледачите во Македонија со уникатната приказна која ги содржи сите совршени состојки за успех. Секоја вечер во 19.50 часот на Сител се емитува драмата oд далечните вилаети и подзаборавени руини на Анадолија каде се роди вековната легенда за една невозможна љубов. Љубовта на Рејхан …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!