Почетна / Серии / „Јо каи часовник“, нова серија на МТВ 1 за љубителите на јапонските аниме

„Јо каи часовник“, нова серија на МТВ 1 за љубителите на јапонските аниме

Од понеделник до петок во утринскиот детски блок на МТВ 1 се емитува новата анимирана серија “Јо каи часовник”. Се работи за јапонски аниме, снимен од 2014 до 2018 година во 305 продолженија, кој е дел од популарната франштиза на Јо каи видео игри и стрипови.

Ова аниме доживеа голем успех кај фановите на ваков жанр на тв содржини. Приказната ги следи авантурите на Нејт кој по добивањето на Јо каи часовникот, влегува во светот на фантазијата на сосема друга димензија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој и зошто ја крие серијата „Црвениот поет“ од очите на јавноста?

Алфа телевизија прашува – Се држи ли оваа серија во бункер за да не ја …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!