Почетна / МК Сцена / Видео | Познатниот поп пејач Лозано си замина од Македонија

Видео | Познатниот поп пејач Лозано си замина од Македонија

По се изгледа, Влатко Лозаноски не знае за доста. После успешните настапи кои ги имаше низ цела Македонијаова лето, тој реши да си ги спакува куферите и да замине од истата.

Причината е веќе добро позната на јавноста, а тоа е неговата турнеја која ја најавуваше долго време. Екипата на „Бекстејџ” беше да го испрати нашиот Влатче на аеродром, а што тој кажа погледнете во продолжение и гледајте на Телма :

Дани  | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Македонката во IDJ Show „растури“ со изведбата на „Зајди, зајди“

Младата пејачка Барбара Поповиќ, која има охридско потекло, водушеви со изведбата на песната „Зајди, зајди“ …

error: Содржината е заштитена!