Почетна / МК Сцена / Марјана Лото се подготвува за Скопски Маратон 2014

Марјана Лото се подготвува за Скопски Маратон 2014

 

Додека некои го користат времево за уживање на сонцето на кафиња, дел од нашите познати личности напорно се подготвуваат за учество на престојниот Скопски Маратон. Некои дури и си ја сфатиле работата сериозно, па најмиле лични тренери за постигнување на подобри резултати. Таков е случајот со Маријана Станојковска и Димитар Атанасовски кои оваа година решија да учествуваат на маратонот.

 

 

Но, за одлични резултати, покрај тренингот е потребна и соодветна опрема. Затоа, Димитар и Маријана ја посетија продавницата на Спортвижн во која пристигна најновата колекција на Рибок опремата идеална за подготовка за ваков настан. Откако заедно со нивниот тренер Ненад Стојкоски ги одбраа посакуваните производи се упатија на градскиот кеј каде го одработија предвидениот тренинг.

Линк до целото видео

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Пепа Димитрова снима нов спот за „Со тебе немам сон“

После сè уште актуелната “Длабоко”, Пепа Димитрова веќе ја заврши новата песна и снима нов …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!