Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Многу смеа и забава во новогодишното издание на „Преспав“

Многу смеа и забава во новогодишното издание на „Преспав“

Најпопуларниот македонски телевизиски проект со своја новогодишна програма на државната телевизија. И оваа новогодишна ноќ, како и ланската, МТВ 1 ќе емитува урнебесно новогодишно издание на “Преспав”. Многу музика и танц ги очекува фановите на најпопуларното телевизиско шоу на 31 декември со почеток од 21 часот.

Најоткачениот пансион Преспав ќе организира избор за убавица, а Ула, Јелена и Исаура се во трка за круната. Многу смеа во играниот дел од шоуто, а но и многу весели настапи на вашите омилени ликови и нивните гости како Тамара Тодевска, Суперхикс, Силви Бенд, …

Бидете со МТВ за новогодишната ноќ и уживајте во празничното издание на “Преспав”. Веќе има смисла да останете во домашна атмосфера на 31 декември.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!