Почетна / Живот / Тажна вест | Почина Љубисав Иванов – Ѕинго, првиот човек на Силекс

Тажна вест | Почина Љубисав Иванов – Ѕинго, првиот човек на Силекс

Во 84та година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз на Македонија (1993-1999), долгогодишен истакнат фудбалски работник, прв човек на ФК Силекс и почесен претседател на Фудбалската федерација на Македонија. Синот на Ѕинго беше долгогодишен управител на телевизија Сител.

ТВ Пакет изразува сочувство до семејството за загубата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Врвни експерти ќе споделуваат знаење на 3-тата конференција за е-трговија

На 25-ти и 26-ти ноември, по трет пат традиционално, ќе се одржи годишната конференција за …

error: Содржината е заштитена!