Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Фото | Гоце од Телма ја запроси својата девојка на охридско зајдисонце

Фото | Гоце од Телма ја запроси својата девојка на охридско зајдисонце

Гоце Андреевски, водителот од телевизија Телма ќе “рипне во тавче”. Водителот кој ни е познат од “Утринска на Телма” и “Црвена линија”, а претходно и по контактните емисии на Алфа, минатиов викенд ја запроси својата девојка Даниела.

Романтичното запросување се случи на нивниот летен одмор во Охрид, а убавите фотографии се веќе објавени на социјалните мрежи.

Тимот на ТВ Пакет им ја честита среќната вест на Гоце и Даниела и им посакува многу здравје и убавини во заедничкиот живот.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новинарите на 360° добија награда за истражувачко новинарство

Новинарите на „360 степени“, Славица Филиповска и Зоран Јованоски, се добитници на наградата „Јашар Еребара“ …

error: Содржината е заштитена!