Почетна / Серии / Прајмтајм на Фокс со американскиот крими процедурал „Стамптаун“

Прајмтајм на Фокс со американскиот крими процедурал „Стамптаун“

Од 17 август во 21 часот на кабловскиот Фокс ќе ја следиме американската серија “Стамптаун”, чии репризни изданија се наредниот ден во 12.40 часот.

Серијата е базирана на истоимената серија стрипови на Грег Рака, Метју Саутворт и Џастин Гринвуд, а Џејсон Ричман ги адаптираше стриповите во телевизиската серија на ABC. Насловот ‘Стамптаун’ е другото име за градот Портланд, каде се одвива дејството на оваа криминалистичка драма.

Декс Париос е мудра и храбра воена ветеранка и приватен детектив од Портланд. Нејзиното самоуверено однесување ја доведува во ситуации каде станува мета на криминалците, во кои ни полицијата не е повеќе во милост.

Покрај секојдневните адреналински акции во кои влегува Декс и нејзиниот тим, го следиме и нејзиниот приватен живот и борбата да се избори со траумите од војната, во која го изгубила нејзиниот колега и сакан дечко. Нејзиниот пријател и сопственик на еден бар ќе и пружи поддршка на Декс, така што ќе го вработи нејзиниот брат, а пак таа сега е и под притисок на детективот Мајлс Хофман.

Улогите ги толкуваат Коби Смалдерс, Џејк Џонсон, Танту Кардинал, Кол Сајбас, Адријан Мартинез, Камрин Манхејм, Мајкл Или и др.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шок за фановите – Чендлер од „Френдс“ пронајден мртов во џакузи

Почина Метју Пери, популарниот холивудски актер познат како Чендлер Бинг од серијата „Friends“. Чендлер бил …

error: Содржината е заштитена!