Почетна / Филм / Чак Норис во американската акција ,,Missing in action” на ТВ 24
Во 1970 год , неговиот помал брат Веиленд беше убиен во Виетнам. Подоцна, Норис своите филмови "Исчезнат во акција" ги посвети меморијално на неговиот брат

Чак Норис во американската акција ,,Missing in action” на ТВ 24

Филмскиот серијал со Чак Норис оваа седмица на ТВ 24. Првиот дел ќе го гледате во среда, 14ти јуни со почеток во 22.30 часот.

Полковникот Џејмс Бреддок е американски воен офицер кој поминал седум години во северно виетнамски логор за заробеници, од кој избегал пред 10 години. По војната, Бредок го придружува владиниот тим кој патува во градот Хо Ши Мин за да ги истражи извештаите за американските војници кои сè уште се држат во затвор.

Бредок ги добива доказите, а потоа патува во Тајланд, каде го запознава Џек „Так“ Такер, стар армиски пријател, а сега крал на црниот пазар. Заедно, тие започнуваат мисија длабоко во џунглата за ослободување на американските заробеници од генералот Тран.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!