Почетна / МК Сцена / Сања Ѓошевска сними песна на англиски јазик

Сања Ѓошевска сними песна на англиски јазик

Сања Ѓошевска сними нова песна „A thousand miles away“

 

 

Поп пеачката Сања Ѓошевска веќе добро позната на јавноста по двата големи хитови „Дежа ву“ и „Вртам нов лист“, некогаш дел од продукциската куќа AWARD Entertainment, после долг временски период, по враќањето од Њу Јорк, деновиве е повторно актуелна со нејзиниот нов сингл, кој засега имаме можност да го чуеме само на англиски јазик, а го носи насловот „A thousand miles away“.

Песната е авторско дело на Сања Ѓошевска (музика и текст) додека аранжманот и продукцијата му припаднаа на Роберт Билбилов. Во подготовка е снимањето на видео записот за кој ќе имаме можност да го видиме на почетокот од следниот месец.

 

 

 

 

Ivana T. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!