Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Српската кабловска ТВ Нова С започнува со утринска програма

Српската кабловска ТВ Нова С започнува со утринска програма

Од 1 јуни, кабловската телевизија Нова С ќе ја збогати својата програма со воведување на двочасовна утринска програма „Разбуди се“. Невена Маџаревиќ и Данило Мачојевиќ се новите тв лица на Нова С, кои и ќе ја уредуваат утринската емисија.


Нашите репортери во живо ќе бидат вклучени од цела Србија, носат приказни од нивните градови, ќе бидеме во постојан контакт со гледачите и ќе се обидеме да најдеме одговори и решенија за нивните проблеми, да ја анализираме политичката состојба, да одржиме интересни и релевантни соговорници од сите области, но и да потсетиме на заборавените убавини на Србија “се наведува во најавата на ТВ Нова С.

Гледачите ќе можат да ја следат новата утринска програма „Разбуди се“ секој работен ден од 5,55 до 8,00 часот и за време на викендите од 6,55 до 9,00 часот.

Единствениот начин да растеме лично и професионално е да бидеме во друштво на најдобрите, во средина што негува квалитет, креативност и високи професионални стандарди, така што моето пристигнување во Нова беше единствениот логичен чекор напред во мојата кариера. Особено сум среќна што добив можност да учествувам во креирање на нов проект и ќе соработувам со талентирани и образовани ТВ уредници, новинари и известувачи во креирањето на „Разбуди се“. Не се сомневам дека добрата енергија на нашиот тим ќе ја препознаат гледачите и дека тие ќе бидат со нас на Нова С секое утро од јуни “, вели Невена Маџаревиќ.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Бизнис поенти” со Билјана Трендафилова секоја недела на Алфа

Секоја недела на Алфа ќе се емитува нова емисија, која ќе обработува теми од економијата, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!