Почетна / Забава / Таа се извинува, но мора да ја одигра Gangnam Style!

Таа се извинува, но мора да ја одигра Gangnam Style!

 

Девојката е толку возбудена од помислата дека ќе ја одигра Гангнам Стајл, што новинарите ги остави со недовршена изјава. Се извини, истрча кон пешачкиот и почна да цупка!

 

 

 

Светската сензација Gangnam Style се рашири и низ улиците на Македонија. Денеска сообраќајот во Струмица беше блокиран од група млади струмичани организирани од Младинскиот совет кои за да го одбележат Меѓународниот ден на СИДА-та направија флешмоб на познатиот хит од Псај, кој и официјално ги сруши рекордите за гледаност на Јутјуб. Погледнете како изгледа Гангнам треската во Струмица преку видеото подоле преземено од локална струмичка телевизија. Секоја чест!

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Skopje Calling 2020 на 12-ти септември open-air на стадионот АРМ

За петтото јубилејно издание на SKOPJE CALLING Festival кое ќе се одржи на 12-ти септември …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!